Легенда

Легенда заснування ресторану Винна гора


Винники
оспівані в різноманітних легендах та фантастичних епопеях. Найцікавішою є романтична історія, що пов’язує місто з Чортовими скелями. За переказами, на цих скелях оселився страшний дракон, який тримав всі околиці в страху і щомісяця вимагав, щоб йому приводили молоду красуню з Винник, яку він з’їдав. Селяни вилили море сліз, проте нічого не могли вдіяти з драконом. Але одного разу молодий мисливець наважився замінити свою кохану наречену, на яку випав жереб. Він прийшов до дракона у дівочому одязі, поголивши вуса. Коли дракон простягнув пазурі, щоб з'їсти свою чергову жертву, переодягнений сміливець несподівано дістав меч і відрубав йому голову. Страшний дракон загинув, але кажуть, що навіть сьогодні на скелях можна побачити сліди від його пазурів. А Винники і до тепер славляться, як місто чарівних дівчат.

За переказами та легендами саме місто було засноване як селище виноградарів, або, як їх ще називали, винників, людей, які вирощували виноград. Як відзначають літописці, в цей час по всій Україні були сприятливі умови для садівництва та виноградарства. На наших землях плантації винограду простягались від схилів Замкової гори у Львові, вздовж теперішньої вулиці Личаківської і до Винник. У цих місцях ще досі стоїть відлуння гучних голосів виноградарів і їх веселих пісень, що супроводжували кожний збір винограду та ставали його завершенням. Щорічно, за переказами, Винники давали 50 – 100 бочок вина до княжого столу. Виноградарство і виноробство стало основним заняттям мешканців Винник.

Наприкінці ХVПІ ст. при тютюновій фабриці була броварня на 40 бочок та ґуральня (винокурня) з трьома котлами. Продукцію постачали у заїжджий двір при дорозі до Бродів та у корчмах, які були при королівській фабриці тютюну. Нажаль, час невпинний та невблаганний і ці будівлі, як і замок у Винниках, були знищені війнами та часом. Проте пам'ять людська зберегла спогади та перекази про Золотий вік Винник цього часу і незабаром в підніжжі замкової гори неподалік битого шляху на Броди, на місці де стояв шинок пані Кульчицької, виник  затишний ресторан, який отримав свою назву з глибин славного минулого нашого міста - «Винна Гора».

Кожна родина винників володіла своїм власним способом вирощування винограду та секретним рецептом приготування вина. Ці знання передавались з покоління в покоління і дійшли до наших часів. І сьогодні, володіючи значним досвідом та дотримуючись традицій рідної землі, ресторан «Винна гора» пропонує кожному відвідувачу припідняти завісу минулого і хоч на мить опинитись у давнині, серед величних виноградників, смакуючи кожен ковток надзвичайно смачного вина. Відчуйте і ви стародавню легенду!